8 domácich pekární na pečenie bezlepkového chleba

 

Počiatočná investícia do domáceho pečenia, či už klasického alebo bezlepkového chleba sa Vám pri kúpe domácej pekárne s istotou vráti, a je teda dôležité si svoju pekáreň vybrať poctivo a zodpovedne. Pre mnohých celiatikov aj bežných používateľov predstavuje kúpa domácej pekárne úsporu aj niekoľko desiatok EUR mesačne.

Pri výbere pekárne by ste mali zvážiť počet ľudí, pre ktorých budete piecť, opomenúť sa nesmie ani príkon, či rôzne ponuky programov na pečenie. Preto sme sa rozhodli Vám výber uľahčiť. Nižšie nájdete prehľad podľa nás 8 najlepších domácich pekární na trhu s možnosťou bezlepkového pečenia, ktorých cena je prijateľná pre bežného slovenského spotrebiteľa. Ku každej z pekární Vám prinášame stručný popis jej vlastností. Na konci článku si vlastnosti vybratých pekární môžete porovnať v tabuľke. Pre vybrané modely prinesieme v budúcnosti podrobné recenzie, ktoré ešte viac uľahčia Váš výber.

ETA 2147 DUPLICA

Táto domáca pekáreň značky ETA so svojím moderným nerezovým dizajnom ponúka 14 programov pre výrobu domáceho chleba, pečiva, jogurtov aj džemov. S programom Vital Plus  si dokážete vytvoriť vlastný recept a uložiť si ho do pamäte pekárne. V programe kvasenia si viete vypestovať vlastné živé kultúry, pripraviť jogurty a dokonca aj obilné slady. Jednoduchým dotykovým ovládaním na podsvietenom LCD displeji si nastavíte či už 5 odtieňov sfarbenia kôrky, alebo tri rôzne veľkosti chleba, ktorý sa chystáte piecť.

eta 2147 duplica display                  eta 2147 duplica otvorené viekoeta 2147 duplica

Na celý proces pečenia viete dozerať cez dvojitý priezor na veku pekárne. Dokonca ani večerné pečenie už nie je problémom, keďže vnútro domácej pekárne je zebezpečené svetlom. Výbavu domácej pekárne  tiež tvoria dve nádoby s nepriľnavým povrchom a tromi veľkosťami miesiacich hákov. Ako bonus k tejto pekárni je predĺžená 5 ročná záruka na motor.

Do obchodu

 

TEFAL PF 611838

Pokiaľ chcete ráno ihneď po prebudení cítiť vôňu práve upečeného chleba domáca pekáreň TEFAL PF 611838 by vo vašej kuchyni nemala chýbať. Ponuke 15 hodinového odloženého štartu (bez zvukového signálu) len ťažko odolať. Prístroj navyše po dobu jednej hodiny po upečení udrží čerstvý chlebík teplý.Tefal pf 611838

Domáca pekáreň disponuje veľkým displejom a intuitívnym ovládaním, v ktorom sa ani najväčší amatér nestratí. So svojimi 19 programami vie upiecť táto „mašina“ takmer všetko. 8 programov slúži na pečenie chleba, 7 na bagety a žemle, ďalšie na koláče, cestá, džem či cestoviny. Bohaté je tiež jej príslušenstvo, ktoré zahŕňa dva ploché a dva zahnuté plechy na bagety. K ďalšiemu vybaveniu patria pekárenské pomôcky, ako sú narezávač, štetec, odmerky, lyžička a hák.  Samozrejmosťou je aj kniha receptov, kde si môžete zvoliť recept podľa troch veľkostí chlebíka, ktoré pekáreň dokáže upiecť (750 g, 1000 g a 1500 g).

Do obchodu

 

ETA 2149 HARMONY

Pekáreň ETA 2149 Harmony sa so svojím nadčasovým elegantným bielym dizajnom stane neoddeliteľnou súčasťou vašej kuchyne. So svojimi plne automatickými 10 prednastavenými programami zvládne takmer všetky druhy chleba, voňavú domácu marmeládu, cestá na torty a koláče, či dokonca aj sekanú. Bezlepkový chlieb dokáže pripraviť na programe klasik či sprint.

eta Harmony 2149eta harmony 2149 display

Zmesi dobre vymiesia dva miesiace háky, ktorých veľkosť si zvolíte podľa hmotnosti surovín. O ľahké vyklopenie čerstvého domáceho chleba sa postará nepriľnavý povrch formy na pečenie. Funkcia zvukovej signalizácie vám tiež uľahčí vaše pečenie, domáca pekáreň sa ozve pípaním pri možnosti pridania suroviny, ukončení pečenia a prihrievaní.

Do obchodu

 

ETA 7149 DELICCA

Domáca pekáreň Delicca zaisťuje plne automatickú prípravu chleba, zhotovenie rôznorodých druhov ciest, džemov, tort, sušienok či sekanej. Zmes spracuje až do hmotnosti 1,3 kg, pričom jej pomáhajú dva miesiace nepriľnavé háky. Jej 12 programov plne uspokojí aj náročného zákazníka a nechýba jej ani funkcia odloženého štartu po dobu 12 hodín. Jej veľkou výhodou je tiež funkcia „keep warm“, ktorá umožňuje pekáreň zastaviť a pridať  suroviny. Ponúka tiež optimálny proces spracovania, začo vďačí  prednastavenému procesu dvojfázového miesenia a trojfázového kysnutia.

Samostatne je vyčlenený program na pečenie bezlepkového chleba a pečiva, čomu sa potešia najmä celiatici. Svojím nerezovým ocelovým dizajnom príjemne spojeným s plastom sa hodí do každej modernej kuchyne.

Do obchodu

 

SENCOR SBR 930

Tento model môžeme považovať vďaka jeho rozmerom (355 x 285 x 335 mm) za domácu pekáreň vhodnú aj do menšej kuchyne. Pekáreň ponúka 11 programov na pečenie, jeden program na varenie džemov a rôznych marmelád a program špeciálne na prípravu rôznych druhov cesta, s ktorým môžete zamiesiť na pizzu, bagety, šišky, rožky a mnoho iných dobrôt. Cesto na chlieb, pri ktorom si môžete vybrať dve veľkosti (750 a 900 g) vymiesi 1 miesiaci hák, nastaviť si môžete tri úrovne zafarbenia kôrky.

sencor sbr 930Čas zostávajúci do konca programu pekáreň odpočítava na podsvietenom LCD displeji, celý proces môžete sledovať v priezore na veku pekárne. Po dopečení Vám tento kuchynský pomocník udrží chlebík teplý ešte nasledujúch 60 minút. Pokiaľ nechcete piecť pre veľkú rodinu, táto domáca pekáreň bude pre vás to „pravé orechové“.

Do obchodu

 

CONCEPT PC 5060

Táto výkonná domáca pekáreň je výrobkom kvalitnej českej značky a umožní Vám upečenie tradičného domáceho chleba skoro bez námahy. Máte radi na raňajky čerstvý chlieb? S CONCEPTOM PC 5060 si prichystáte večer suroviny a ráno vďaka funkcii odloženého štartu na Vás čaká teplý domáci chlebík.

CONCEPT_PC_5060

Jej 12 dômyselne navrhnutých programov umožňuje piecť pšeničný, ražný, celozrnný, francúzsky, sladký aj bezlepkový chlieb a pripraviť dokáže tiež rôzne džemy, marmelády či kompóty. Podľa počtu stravníkov si môžete vybrať z dvoch hmotností cesta900 a 1125 g a z troch zafarbení kôrky. Pekáreň ponúka aj špeciálnu nadstavbu s dvoma formami na bagety, s ktorou už budete kráľovnou kuchyne.

Do obchodu

 

CONCEPT PC 5040

Táto domáca pekáreň od CONCEPT-u ponúka veľké množstvo výhod, ktoré uľahčia život v každej kuchyni. Proces pečenia je plne automatický, stačí si teda vybrať recept, vložiť do pekárne potrebné suroviny a zapnúť jeden z 12 predvolených programov. Po ukončení konkrétneho programu sa pekáreň automaticky prepne do ,,keep warm,, režimu, ktorý udrží stabilnú teplotu po dobu 60 minút od skončenia pečenia. Formu na pečenie viete pohodlne vybrať vďaka kovovej rúčke pripevnenej k tejto forme. Výborné premiesenie chleba zabezpečujú dva miesiace háky. Nepriľnavý povrch nádoby na pečenie a hákov zabezpečí ľahké vyklopenie upečeného chlebíka.
concept pc 5040

Podľa počtu osôb, pre ktoré budete „kuchtiť“ si môžete vybrať hmotnosť cesta od 750 do 1250 g. Sfarbenie kôrky sa dá nastaviť na tri rôzne stupne (svetlá, stredná, tmavá) a celý priebeh pečenia môžete sledovať cez veľký priezor na veku pekárne. Tejto domácej pekárni nechýba ani funkcia odloženého štartu, má tichý chod, čo ocenia najmä „noční“ pekári.

Do obchodu

 

BRAVO B 4262

Pri tomto modeli domácej pekárne strednej triedy si užívateľ dokáže nastaviť jeden z 12 plne automatických predvolených programov. S týmito programami dokážete upiecť rôzne druhy domáceho chleba vrátane bezlepkového, cestá na koláče, cestoviny, rožky, či uvariť vlastný domáci džem. Pri pečení  si viete zvoliť z troch hmotností cesta (750 g, 1000 g, 1250 g) a v ponuke sú tiež tri stupne zafarbenia chlebovej kôrky.

bravo b 4262

K ďalším plusom tejto bielej elegantnej pekárne patrí odložený štart až po dobu 13 hodín a funkcia „keep warm“, ktorá udrží váš domáci chlieb čerstvý a teplý po dobu 1 hodinu od dopečenia. Výhodou je česky písané prehľadné menu, kde si za okamih na LCD displeji zvolíte všetky parametre a pekáreň už ostatok spraví za Vás. Ak ste zvedavý občas môžete nakuknúť na priebeh pečenia cez priezor na veku pekárne.

Do obchodu

 

ModelPočet programovMax. hmotnosť chleba (kg)Miesiace háky (ks)Odložený štart (h)Príkon (W)Cena od(€)
1ETA 2147 DUPLICA141,4213815173,59
2TEFAL PF 611838191,52151600141,90
3ETA 2149 HARMONY91,521380099,99
4ETA 7149 DELLICA111,3212800112,99
5SENCOR SBR 930110,911360056,30
6CONCEPT PC 5060121,125213800119,00
7CONCEPT PC 5040121,2521285079,00
8BRAVO B 4262121,2521385056,48

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *